287513-2021 - ResultatSverige-Örebro: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Örebro
Referensnummer: A2021/0546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsobjekt
Upphandlingen avser leverans av lokalvård till SCB:s lokaler i Örebro. SCB uppskattar volymen till 2 000 000 SEK exkl. moms under avtalstiden. Omfattningen av uppdragen kan komma att variera under avtalsperioden. SCB förbinder sig inte att köpa en viss volym under avtalstiden. Maximalt belopp som ramavtalet får omfatta under avtalstiden är 2 500 000 SEK exklusive moms.
Beskrivning av objektet finns i Krav på tjänsten och Mall för upphandlingskontrakt.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas för hela leveransen av aktuella tjänster. Avtal kommer endast att tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen