287517-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Kommunikationsnät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service- och supportavtal gällande Domstolsteleteknik i domstol
Referensnummer: 1761-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32412000 Kommunikationsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser service- och supportavtal av den domstolsteleteknik som finns inom Sveriges Domstolar.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) regioner där avtal kommer att tecknas med den leverantör som vinner i respektive region.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Supportorganisation Region 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 32412100 Telekommunikationsnät, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Supportorganisation Region 2
Del nr: 2