Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård 2019
Referensnummer: UPP 2.3.3-2018/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet inbjuder till anbudslämningavseende städentreprenad inklusive berörda kringtjänster till verksamheter och lokaler inom Malmö universitet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen