28754-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Karlskrona: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukning, ADVIA 2120
Referensnummer: 2019/00059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Apparatbundet förbrukningsmaterial till Regionens befintliga hematologiinstrument, Siemens ADVIA 2120.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141500 Hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förbrukningsmaterial till Regionens befintliga hematologiinstrument, Siemens ADVIA 2120.