28755-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Karlskrona: Läkemedel
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel Eylea/Aflibercept
Referensnummer: 2019/00073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Eylea/Aflibercept
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förhandsinsyn avseende Eylea/Aflibercept