Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst mobila trafikmätningar
Referensnummer: 1549/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712700 Trafikkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna avtal om konsulttjänster för mobil trafikmätning inom Göteborgs stad. Anbudsgivaren ska utföra mobila mätningar och leverera mätdata till Trafikkontoret.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63712710 Trafikövervakning, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen