28758-2017 - ResultatSverige-Uddevalla: Plåtslageri och uppförande av stuprännor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Hantverkartjänst Plåtarbeten (inkl. snöskottning på tak) Uddevalla KS 2016 301.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uddevalla kommun avser att upphandla ramavtal avseende Plåtslageriarbeten för fortlöpande arbeten/uppdrag under avtalstiden.
Även snöskottning på tak ingår.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.