2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för miljö- och hälsoskydd
Beskrivning: Upphandlingen avser ett verksamhetssystem för miljö- och hälsoskydd och minst ha stöd för handläggning av följande ärendetyper: livmedel, dricksvatten, hälsoskydd, serveringstillstånd, försäljning av tobak, e-cigaretter, folköl och receptfria läkemedel.
Intern identifierare: MKN-2025/00033
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72226000 Konsulttjänster för leveranskontroll av systemprogram, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Systemet som ska upphandlas ska ha stöd för handläggning av följande ärendetyper: - livmedel - dricksvatten - miljöskydd - hälsoskydd - serveringstillstånd- försäljning av tobak, e-cigaretter, folköl och receptfria läkemedel
Intern identifierare: Verksamhetssystem för miljö- och hälsoskydd