287726-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsstädning – Lokalvård Göteborg och Uppsala
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård Göteborg och Uppsala
BeskrivningSMHI upphandlar Lokalvård till sina två kontor i Uppsala och Göteborg.
Intern identifierare2025/727/2.3.1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSMHI upphandlar lokalvård till kontor i Göteborg och Uppsala
Intern identifierare1567112
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelValbar del - Kontor Göteborg
BeskrivningUpphandling av lokalvård till SMHIs kontor i Göteborg
Intern identifierare1709069
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelValbar del - Kontor Uppsala
BeskrivningSMHI upphandlar lokalvård till kontor i Uppsala
Intern identifierare1709070