287751-2016 - ResultatSverige-Vellinge: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster.
Referensnummer: 2015/451
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vellinge kommun upphandlar fullservicebyrå inom kommunikationstjänster. Uppdrag sträcker sig från strategi till idé och vidare till genomförande avseende kommunikation.
Tjänsterna avser bland annat strategiskt arbete inom bl.a. värdegrund, identitet och varumärke, rådgivning, framtagning av koncept, grafisk formgivning, produktion av texter, utställningsmaterial, trycksaker, annonser, material för digitala kanaler samt koordinering och genomförande av kommunikationsinsatser.
Upphandlingen omfattar främst följande tjänstekategorier:
— strategisk rådgivare,
— Copywriter,
— Art Director,
— Grafisk formgivare,
— Originalare,
— Produktionsledare,
— Webbdesigner,
— Koordinator.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen