287845-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt Beställningsstöd för Tandtekniska Tjänster
Referensnummer: FTV 1806-0323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi vill upphandla ett beställningsstöd för tandtekniska tjänster som ska användas av samtliga kliniker vid Folktandvården Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen