Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UHR 2017 inkl. ramavtal 2017-2018.
Referensnummer: UH-2016-109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77210000 Skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaderna omfattar underhållsröjning av regionnätsledningar 30-130 kV och underhållsröjning av lokalnät 0,4-24 kV. Varje objekt behandlas som en huvuddel, vilket innebär att de beställs individuellt och regleras var för sig. Volymerna av underhållsröjningen när det gäller objekten kommer att beskrivas i mängdförteckningar för regionnät respektive lokalnät. Angivna volymer i mängdförteckningarna är reglerbara.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 77231000 Skogsskötsel, 77210000 Skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Underhållsröjning enligt mängdfötrteckning för lokal- och regionnät.