287871-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Distributionstransformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätstationer och transformatorer med tillhörande produkter och tjänster
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31213200 Distributionstransformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för nätstationer och transformatorer samt tillhörande produkter och tjänster. Den omfattar produkter enligt nedan:
Nätstationer
Mellanspänningsställverk
Lågspänningsställverk
Distributionstransformatorer
Anbud ska innefatta samtliga ovanstående produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31213000 Distributionsutrustning, 31214000 Ställverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen