Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av internetleverantör för Norrköpings kommun
Referensnummer: KS 2018/1171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar kontrakt för tjänster och funktioner för Norrköpings kommuns anslutning till internet (ISP). Upphandlingen ska resultera i att Norrköpings kommun tecknar avtal med en kompetent och pålitlig leverantör som ska säkerställa att Norrköpings kommun erhåller kontinuerlig tillgång till internet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72400000 Internettjänster, 72710000 Tjänster för lokalt datanät, 72411000 Internetleverantörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen