2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärsjuridiska tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende Affärsjuridiska tjänster för VA SYD. Ramavtalet omfattar t.ex. konsultation i frågor rörande bland annat Upphandlingsrätt samt Entreprenad- och konsulträtt. Ramavtalet omfattar dessutom frågor rörande entreprenad- och konsulträtt till programmet för MAXIMA, ett avloppsreningssystem för flera kommuner
Intern identifierare: 22/02007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000