2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sörredsvägens förlängning till hamnen - projektering
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänster för framtagande av förfrågningsunderlag till en utförandeentreprenad av Sörredsvägens förlängning till hamnen söderut. För mer information ta del av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: SMF-2025-00646
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000