287922-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Upphandling av service av fordon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av service av fordon
BeskrivningRamavtalet omfattar reparationer, service och underhållstjänster av tunga motorfordon på samtliga förekommande märken på den svenska marknaden. Fordonen används på våra anläggningar och för att utföra tömningar av avfallsbehållare i kommunen. Parternas samarbete under detta avtal bygger på en gemensam ambition att hålla en mycket hög tillgänglighet av fordon i drift, hålla nere kostnaderna och öka kvaliteten för köparen. Köparen har i dagsläget ca 25 st. tunga fordon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91845:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50118000 Utryckningsservice för bilar