287935-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lokalvård och vaktmästeri för Strålsäkerhetsmyndigheten.
Referensnummer: SSM2016-5165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strålsäkerhetsmyndigheten (SSM) avser att upphandla Lokalvård och kontorsservice för myndigheten. Ramavtalsperioden är 3 år med en option om upp till 24 månader.
Observera! Förfrågningsunderlag ska inte begäras ut hos upphandlande myndighet. För att ta del av förfrågningsunderlaget till denna upphandling klickar du på ”Anmäl intresse” i Mercells databas. Fyll sedan i dina kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du smidigt gå in i upphandlingen och lägga anbud direkt på webben. Klicka på ”Jag vill lämna anbud” för fullständig dokumentation.
Om du befinner dig i annan annonsdatabas vänligen följ länken:
http://se.mercell.com/Permalink/70888763.aspx
Vid frågor vänligen kontakta Mercells support på telefonnummer: +46 31 360 60 00.
Se även bifogade dokument.
Med vänliga hälsningar,
Strålsäkerhetsmyndigheten,
Gregor Szmaglinski.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90911300 Fönsterputsning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen