287940-2019 - ResultatSverige-Nacka: Pulver för brandsläckare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontroll och service av brandskydd
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24951210 Pulver för brandsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av regelbundna kontroller och service av brandskydd och brandtekniska installationer i Nacka kommuns lokaler. Även brandskyddsprodukter och brandskyddsrelaterade tjänster ingår i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24951210 Pulver för brandsläckare, 24951220 Brandsläckningsmedel, 31625200 Brandlarmssystem, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen