2. Förfarande
Förfarande
Titel: Terminal- och skyddsglasögon
Beskrivning: Upphandlingen avser synundersökning samt kompletta glasögon för arbete vid bildskärm för kommunens anställda, samt skyddsglasögon. Beställning av synundersökning ska ske efter remiss utfärdat av kommunen.
Intern identifierare: KS 2024-00123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85160000 Optikertjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33734000 Glasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MALL, Växjö kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation terminalglasögon
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Prisformulär