288051-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – It-säkerhetspartner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIt-säkerhetspartner
BeskrivningDenna upphandling omfattar tjänster och konsulter inom it-säkerhet. Områden som ingår i upphandlingen: 1. Stöd vid planering och införande av förmågor. 2. Stöd i process för ackreditering och driftgodkännande. 3. It-forensik. 4. Incidenthantering (responsteam). 5. Design och arkitektur. 6. Teknisk rådgivning inom produktområden. 7. Säker applikationsutveckling. 8. It-säkerhetsanalys. 9. Säkerhetsutbildning (it). 10. Penetrationstest.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87761:Lot:1