28807-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sundbyberg: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UH-Driftentreprenad för Storskogens sopsugsanläggning
Referensnummer: UH-2019-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar drift och underhåll av stationär sopsugsanläggning i Storskogen,
Sundbyberg. Anläggningen är ca 10 år gammal och betjänar 719 hushåll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 90500000 Avfallstjänster, 79993100 Tjänster för drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen