288072-2018 - ResultatSverige-Henån: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter VVS
Referensnummer: 69-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun, Lilla Edet Kommun, Stenungsund kommun och Stenungsundshem AB är i behov av tekniska konsulter för uppdrag inom VVS-projektering samt styr och regler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Orust kommun
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Lilla Edet kommun
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Del nr: Stenungsund kommun/Stenungsundshem AB
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster