Huvudsaklig CPV-kod 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio avser upphandla "Flyttjänster Stockholm" med diarienummer SR2216.
Upphandlingen är en samordnad upphandling mellan Sveriges Radio AB, Sveriges Televison AB, Sveriges Utbildningsradio AB och Sveriges Radio Förvaltnings AB (PS-bolagen). Sveriges Radio AB tecknar avtal men de övriga bolagen kommer att vara avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 98392000 Omlokalisering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen