288153-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad Solskiftets särskilda boende
Referensnummer: 2019-04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Österåkers kommun välkomnar leverantörer att inkomma med anbud gällande upphandling av Driftentreprenad Solskiftets särskilda boende.
Uppdraget omfattar driften av Solskiftets särskilda boende med 36 boendeplatser fördelat på tre enheter med 12 boendeplatser vardera för äldre med omfattande omvårdnadsbehov, somatisk inriktning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen