288156-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
AV-teknik, Uppgradering konferensrum i Flens stadshus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södertälje.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uppgradering av flera mötes- och konferensrum gällande AV-teknik i Flens stadshus.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32321200 Audiovisuell utrustning, 30231300 Bildskärmar, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321300 Audiovisuellt material, 32322000 Multimedieutrustning, 32342000 Högtalare, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner