288161-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Särskilt boende
Referensnummer: 19/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun inbjuder härmed till att lämna anbud avseende upphandling om drift av tre särskilda äldreboenden; Björkhaga, Hjortsbergs servicehus samt Furugården.
Visning av lokaler och inventarier
Visning av lokaler kommer att ske vecka 27 och 32. Anbudsgivare som är intresserad av att delta i visningen ska ta kontakt med Socialförvaltningen, Johan Karlsson, 070-777 884 80 för bokning av tid.
Anbudsgivaren har inte rätt att besöka aktuella lokaler utifrån upphandlingsärendet under övrig tid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen