Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av gruppbostad och servicebostäder enligt LSS
Referensnummer: 19/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjuds att inkomma med anbud i upphandling som syftar till att teckna entreprenadavtal avseende drift av gruppbostad och servicebostäder enligt LSS. Uppdraget omfattar att, dygnet runt, året om, driva och utveckla verksamheten vid gruppbostaden och/eller servicebostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen