Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsarkitekt 2018
Referensnummer: UH-2018-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal med en (1) leverantör för att uppdrag som stadsarkitekt enligt PBL vid behov. Omfattningen av uppdraget i sin helhet redovisas i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen