28824-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – Service och support av datorhallar och reservkraft
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och support av datorhallar och reservkraft
BeskrivningSMHI behöver upphandla service och support av datorhallar och reservkraft. Se dessutom beskrivning i upphandlingsunderlaget.
Intern identifierare2025/151/2.3.1
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000