288257-2016 - ResultatSverige-Västerås: Datortomografer ("CT scanner")
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CT-Sim.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västmanlands län. Västmanlands Sjukhus, Västerås. Onkologen/Strålbehandlingen.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Datortomograf för simulering av strålbehandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33115100 Datortomografer ("CT scanner"), 33115200 Datortomografer ("CAT scanner")
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.