288257-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal konsulttjänster projektering gator, VA och landskap
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulttjänster projektering gator, VA och landskap
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal för konsulttjänster inom områdena: 1. projektering för gata och VA 2. projektering landskap.
Föregående meddelande063773-2023
Intern identifierareTF2022/120
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsulttjänster inom områdena projektering gator och va samt landskap.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProjektering Gata o VA del 1
BeskrivningKonsulttjänster inom området projektering Gata och VA
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelProjektering Landskap del 2
BeskrivningKonsulttjänster inom område Projektering Landskap