288260-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Knivsta: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av driften av Lyckåsen och Dadelvägen, boenden med särskild service
Referensnummer: SN/2018-162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser driften av gruppbostäderna Dadelvägen och Lyckåsen. Gruppbostäderna är belägna i centrala Knivsta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311200 Social omsorg för handikappade, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen