2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny kombibrännare, Hörneborgsverket
Beskrivning: Leveransen omfattar demontering av befintlig kombibrännare samt leverans av ny kombibrännare, omfattande projektering, konstruktion, tillverkning, leverans, platsmontage, utcheckning, intrimning till driftfärdigt skick, provdrift, prestandaprov, besiktning, utbildning och komplett dokumentation inkl. slutdokumentation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98388:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara), 51135100 Installation av brännare