Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
New Flight Inspection Systems (NFIS)
Referensnummer: Ä-2018-007380
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34741000 Flygutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfartsverket (LFV) invites suppliers who wish to participate in the negotiated procurement procedure for the supply of the New Flight Inspection Systems. LFV intends to buy two (2) new flight inspection systems.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34740000 Utrustning för flygplan eller rymdfarkoster, träningsapparater, simulatorer samt tillhörande delar, 48120000 Programvara för styrning av luftfartyg, 48121000 Programvara för flygledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen