288318-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Sten- och grusmaterial 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSten- och grusmaterial 2025
BeskrivningUpphandling av sten och grusmaterial till Trelleborgs kommun.
Intern identifierareKS 2025/345
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000