288322-2025 - Resultat
Sverige – Förbrukningsartiklar för njurdialys – Hemodialyskoncentrat
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHemodialyskoncentrat
BeskrivningUpphandling av hemodialyskoncentrat till befintliga dialysmaskiner vid sjukhuset i Arvika, Karlstad och Torsby.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDialyskoncentrat A, kompatibelt med dialysmaskin Fresenius, modell 5008
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102250:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDialyskoncentrat A, kompatibelt med dialysmaskin Baxter, modell AK98
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102250:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDialyskoncentrat A med Citrat, kompatibelt med dialysmaskin Baxter, modell AK98
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102250:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDialyskoncentrat A med Citrat, kompatibelt med dialysmaskin Fresenius, modell 5008
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102250:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDialyskoncentrat B, kompatibelt med dialysmaskin Fresenius, modell 5008
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102250:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDialyskoncentrat B, kompatibelt med dialysmaskin Baxter, modell AK98
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102250:Lot:6