2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datorarbetsplatser
Beskrivning: Sundsvalls kommun upphandlar datorarbetsplatslösningar som ska tillhandahållas genom en modern och effektiv tjänsteleverans. Kommunen önskar således köpa arbetsplatslösningen som en tjänst som debiteras löpande under avtalstiden och inte som köp, hyra eller leasing av varor.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110376:Lot:1