288345-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Snöröjning, maskintjänster och lastbilstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning, maskintjänster och lastbilstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser Snöröjning, vissa maskintjänster och lastbilstjänster inkl. förare.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvser Traktorområde i Sollefteå enligt karta gul
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTraktorområde i Sollefteå enligt karta färg blå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTraktorområde Långsele karta färg Blå och röd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPlogområde Sollefteå Lila
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelTraktorområde i Junsele röd och lila
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelTraktorområde i Näsåker Röd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelTraktorområde i Ramsele Lila
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88464:Lot:7