2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlarm (överfallslarm)
Beskrivning: Region Dalarna avser att teckna avtal med en (1) leverantör för tjänst som innefattar leverans av en komplett helhetslösning avseende personlarm samt koppling till auktoriserad larmcentral med tillhörande tjänster
Intern identifierare: RS 2026/446
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000