288399-2021 - PlaneringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI hybridlabb för kärl- och röntgenintervention
Referensnummer: UC-2021-238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111200 Röntgenlaboratorier, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region ÖStergötland vill se vilka lösningar marknaden kan erbjuda för ombyggnation av befintliga lokaler där hybridlabb för kärl- och röntgenintervention ska installeras.