288407-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Lokalvård - samtliga orter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård - samtliga orter
BeskrivningIVO har behov av lokalvård till sina lokaler i Stockholm, Göteborg, Malmö, Jönköping, Örebro och Umeå. Kontorens ytor består på vissa orter till största del av kontorsarbetsplatser i enskilda rum, så kallade cellkontor och på andra orter är det aktivitetsbaserad inredning. Avsikten är att teckna avtal per ort. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på och tilldelas kontrakt för en, flera eller samtliga orter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLokalvård - Stockholm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLokalvård - Örebro
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLokalvård - Umeå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLokalvård - Jönköping
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelLokalvård - Malmö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelLokalvård - Göteborg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:6