Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 112 Ny konvektion Panna 3
Referensnummer: 19/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42515000 Fjärrvärmepanna
II.1.4.
Kort beskrivning
Vid Västervik Miljö & Energi AB:s huvudanläggning för fjärrvärmeproduktion Stegeholmsverket skall konvektionen bytas på panna 3.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42161000 Varmvattenpannor, 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen