Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
AUA.21 Översiktlig information om objektet
Uppdraget innebär att för Sjöfartsverkets räkning inom beställarorganisationen för Mälarprojektet utföra tjänst som Produktionsledare inom projektdel Södertälje kanal och sluss.