2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arboristtjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose beställarens löpande behov av arborister och tillhörande tjänster. Ramavtalet omfattar konsulterande tjänster, utförande av trädvårdande tjänster och trädfällning/riskträdshantering.
Intern identifierare: 2024-138
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77211300 Trädröjning, 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000