288431-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Avfallstunnor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av solcellsdrivna sopkärl
Referensnummer: 1173/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens fastighetsverk (SFV) genomför denna upphandling och bjuder härmed in till anbudsgivning.
Upphandlingen omfattar ramavtal av solcellsdrivna komprimerande sopkärl och motsvarande sopkärl utan komprimering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09331200 Solcellsmoduler, 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen