28845-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster Excecutive search
Referensnummer: 2018MKB-3982
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB Fastighets AB upphandlar ramavtal för rekryteringstjänster avseende chefer och medarbetare direkt underställd VD.
Avtal tecknas med tre leverantörer. Uppdrag avropas med förnyad konkurrensutsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen