288450-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undersöknings- och säkerhetstjänster – Ramavtal tekniska säkerhetsanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tekniska säkerhetsanläggningar
BeskrivningNorrköpings kommun inbjuder er att lämna anbud på upphandling av ramavtal som avser tekniska säkerhetsanläggningar. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95318:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35113300 Säkerhetsanläggningar, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur