288477-2023 - ResultatSverige-Umeå: Hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Implantat, cochlea
Referensnummer: HSN 141-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på Cochleaimplantat och processorer till Neuro-huvud-halscentrum vid Norrlands universitetssjukhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattad volym är 30 implantat per år. Takvolym är 40 implantat per år.