See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänst för utveckling och förvaltning på Microsoft Dynamics
Beskrivning: SPSM ämnar teckna ett ramavtal och upphandla en aktiv, professionell och kompetent leverantör med tillräcklig kapacitet för att under avtalstiden utveckla, vidareutveckla och förvalta myndighetens digitala tjänster på eller i relation till Dynamics plattform. Arbetet sker normalt på distans. Arbete i SPSM:s lokaler kan undantagsvis förekomma.
Intern identifierare: 2 STO-2026/97
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000